IK Fonksiyonları

SEÇME VE YERLEŞTİRME SÜRECİMİZ

Seçme ve Yerleştirme Sürecimizin amacı, Cengiz Makina kurum kültürüne uyumlu, organizasyonumuzdaki açık pozisyonların gerektirdiği nitelik ve yetkinliklere sahip, yeniliğe ve sürekli öğrenmeye açık insan kaynağını bünyemize kazandırmaktır. Bu doğrultuda, adaylarında kariyer planlarını göz önünde bulundurarak doğru kişileri, doğru işe yerleştirmek en büyük hedefimizdir.

İŞE ALIM

EĞİTİM VE GELİŞİM SÜRECİMİZ

Şirket içi ve şirket dışında sürekli sağladığımız kişisel ve mesleki gelişime yönelik eğitim, kurs, kongre, seminer vb. olanaklar, bölümler arası rotasyonlar ve çeşitli projeler ile çalışanlarımızın kariyer gelişimlerini destekliyor, performanslarını, başarı ve motivasyonlarını arttırarak, etkin ve verimli bir çalışma ortamı sağlıyoruz.

Çünkü biz, Cengiz Makina’nın en önemli kaynağının “İNSAN” olduğuna inanıyoruz.

  • Cengiz Makina Ailesine katılan her çalışanımız ilk olarak yönetsel ve teknik oryantasyon eğitimine dahil olmakta, şirketimize ve görevine uyumu sağlanmaktadır.

PERFORMANS YÖNETİMİ SİSTEMİMİZ

Şirketimizin vizyonuna ve stratejik hedeflerine ulaşmasında en önemli rolü üstlenen çalışanlarımızın, yıl boyunca gösterdikleri performansın izlenmesi, ihtiyaç duydukları her alanda desteklenmesi, gelişim sürekliliklerinin sağlanması için yürütülen bir süreçtir.

İYİLEŞTİRME VE ÖDÜLLENDİRME SİSTEMİMİZ

Tüm çalışanlarımızı, süreçlerin hızlanmasını, maliyetlerin düşürülüp verimliliğin arttırılmasını, çalışma ortamının sürekli iyileştirilmesini sağlayacak uygulamalar ile ilgili fikir üretmeleri yönünde harekete geçirmeyi, takım çalışmasına özendirmeyi, sisteme katılımlarını sürekli kılma yönünde teşvik etmeyi ve motivasyonlarını arttırmayı amaçlıyoruz.

“İşini en iyi, yapan bilir” görüşümüzden hareketle, tüm çalışanların katılımına açık olan İyileştirme Öneri Sistemimiz, sürekli iyileştirme düşünce tarzımızı desteklemektedir. Çalışanlarımızın tarafından verilen iyileştirme önerilerini büyük bir titizlikle değerlendiriyor, değerlendirme sonuçlarını kendileriyle periyodik olarak paylaşıyor ve uygulanan önerilerin sahiplerini de ödüllendiriyoruz.

STAJ VE ÇIRAKLIK UYGULAMAMIZ

Cengiz Makina, Mesleki gelişimleri ve teorik bilgilerini uygulamaları için öğrencilere staj ve çıraklık imkânı sunmaktadır.